چهارشنبه, 20 آذر 1392 ساعت 16:31

لذت دانایی

نمره شما
(802 رای)
مجموعۀ «لذت دانایی» یک مجموعۀ آموزشی است که در آن نحوۀ چگونگی عملکرد دستگاه‌های مختلفی که در اطراف ما هستند و یا موتورهای ساده‌ای که کاربردهای پیچیده دارند را به ما می‌آموزد.

این مجموعه با صدای «کیکاووس یاکیده» مفاهیم و واژه‌های دشوار را به زبان آسانی برای ما بازگو می‌کند به نحوی که بتوانیم این مطالب را به خوبی یاد بگیریم. مطالبی چون نحوۀ کار موتور جت، فیلم سیاه و سفید، فیلم رنگی، دوربین عکاسی، چرخ گوشت، ترازو، ریزپردازنده، تلفن، مخزن تخلیۀ آب و بسیاری مطالب دیگر که یادگیری آن برای ما مفید است. قابل درك بودن معانی واژه‌ها، لذت دانستن را به ما می‌چشاند.

این مجموعه در 200 قسمت 4 دقیقه‌ای برای گروه سنی نوجوان تولید شده است.

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: روانبخش صادقی
 • نویسنده: روانبخش صادقی
 • انیماتور: پوپک نوید
 • تکنیک: سه بعدی کامپیوتری
 • تعداد قسمت: 16
 • مدت: 5 دقیقه‌ای
 • کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
 • سال ساخت: 1386
 • تهیه شده در: مرکز پویانمایی صبا

نظرهای شما (363 نظر)

 • شنبه, 27 آبان 1396 ساعت 15:52 ارسال شده توسط یوکیموراعــ^-^مهـ

  معتاب :/ بی خرد -_-
  من کیم؟:/
  صد سالع نمیام -_-
  عزت بزرگترم 8-8
  حالع بگو
  راستی ت قعرمانان تنیس نیز بودم:/
  خواعر شیراشی
  .... یوکیمورا :}
  بوچ تا بعد :/

 • پنج شنبه, 25 آبان 1396 ساعت 16:15 ارسال شده توسط احمدرضا زندباف ۱۸ دهدشت

  ببخشین دوستان؛
  کسی میدونه اسم اهنگ متن برنامه ی لذت دانایی چیه؟

 • جمعه, 05 آبان 1396 ساعت 19:06 ارسال شده توسط علي قديمي 10 ساله از نوشهر

  من كارتون لذت دانايي رو خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي دوست دارم.

 • سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 17:54 ارسال شده توسط *❤✿✿✿( مهتاب )✿✿✿❤*سرگروه برندگان کوچک*

  ^.^❤سـَـعــــلـــآآآآآآآآآآآم مـلـت❤^.^
  سـعـلام آجـی ستاره
  من بعد از قرنی برگشتم ببخشید که نبودم):
  دلم یه دنیا برای همه تنگ شده بود...❤^-^
  ❤✿...لطفا به گروهم توی برنامه برندگان کوچک بیاید...✿❤

 • دوشنبه, 24 آبان 1395 ساعت 10:45 ارسال شده توسط لطیفه

  علی اکبر دهخدا

  دهخدا ادیب، لغت‌شناس، سیاست‌مدار و شاعر ایرانی است. همزمان با آغاز مشروطيت، دهخدا با همکاري مرحوم جهانگيرخان و مرحوم قاسم خان، روزنامه معروف صور اسرافيل را منتشر کرد. مقالات طنز آميز دهخدا به خاطر آنکه به زبان مردم کوچه و بازار نوشته شده و به خدمت همان مردم در آمده بود و دردها و نيازهاي آنان را باز مي گفت در قلب مردم نفوذ بسيار کرده بود و خوانندگان بسيار داشت.
  علی اکبر دهخدا
  علی اکبر دهخدا در سال 1257 در تهران متولد شد. پدرش «خانباباخان» که از ملاکان متوسط قزوین بود، پیش از ولادت دهخدا از قزوین به تهران آمد و در این شهر اقامت گزید. علی اکبر دهخدا تحصیلات قدیمی را نزد «شیخ غلامحسین بروجردی» آموخت. بعدها به مدرسه علوم سیاسی رفت. پس از پایان تحصیل به خدمت وزارت امور خارجه در آمد. علامه دهخدا در سال 1281 با «معاون الدوله غفاری» که به وزیر مختاری ایران در کشورهای بالکان منصوب شده بود به اروپا رفت و حدود دو سال و نیم در اروپا و بیشتر در وین اقامت داشت.

  فعاليتهای دهخدا:
  همزمان با آغاز مشروطيت، دهخدا با همکاري مرحوم جهانگيرخان و مرحوم قاسم خان، روزنامه معروف صور اسرافيل را منتشر کرد که از جرايد بنام و مهم صدر مشروطيت بود. جذاب ترين قسمت اين روزنامه يک ستون طنز بود که تحت عنوان «چرند و پرند» به قلم علامه دهخدا و با امضاي «دخو» نوشته مي شد. سبک نگارش اين ستون در ادب فارسي بي سابقه بود و مکتب جديدي را در عالم روزنامه نگاري و نثر معاصر فارسي پديد آورد.

  دهخدا با شجاعت و جسارت تمام همه مفاسد اجتماعي و سياسي آن روزگار را با روش طنز در آن مقالات منتشر مي کرد. علی اکبر دهخدا يکي از بنيانگذاران طنز ايران است. مقالات او آتش در جان مستبدان و درباريان مي انداخت.

  نمونه اي از طنز دهخدا، اين بزرگ مرد سياست و فرهنگ ايران را مي خوانيم:
  گفت: نخور! عسل و خربزه با هم نمي سازند، و خورد. يک ساعت ديگر، طرف را ديد مثل مار به خودش مي پيچيد. گفت: نخور! اين دو با هم نمي سازند. گفت: حالا که اين دو با هم ساخته اند که من را از ميان بردارند.

  مقالات طنز آميز دهخدا به خاطر آنکه به زبان مردم کوچه و بازار نوشته شده و به خدمت همان مردم در آمده بود و دردها و نيازهاي آنان را باز مي گفت در قلب مردم نفوذ بسيار کرده بود و خوانندگان بسيار داشت. صور اسرافيل مهمترين روزنامه دوره اول مشروطيت در ايران بود.

  پس از درگذشت «مظفرالدين شاه» و به روي کار آمدن«محمد علي ميرزا» و مخالفت وي با مشروطيت و آزاديخواهان به دستور وي مجلس به توپ بسته شد و جمعي از آزاديخواهان تبعيد و دستگير شدند و دهخدا که جز گروه آزاديخواهان بود به پاريس تبعيد شد. علامه دهخدا در آنجا و سپس در سوئيس به انتشار مجدد روزنامه صوراسرافيل دست زد. هر نسخه آن به گوشه اي از دنيا مي رفت و مرکز نشر صوراسرافيل، به مرکز مراجعات ايرانيان مشروطه طلب تبديل شده بود.

  پس از تبعيد محمد علي ميرزا، علی اکبر دهخدا به استدعاي مشروطه طلبان به ايران آمد و به عنوان نماينده به مجلس شوراي ملي راه يافت. در دوران جنگ جهاني اول، دهخدا در يکي از روستاهاي چهارمحال بختياري ايران سکونت داشت و پس از پايان جنگ به تهران بازگشت و از امور سياسي کناره گرفت و به کارهاي علمي و فرهنگي مشغول شد و تا پايان عمر پر ثمر خويش، به مطالعه و پژوهشهاي خود ادامه داد.

 • یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 11:36 ارسال شده توسط سوفيا

  به افتخار قلبي كه خونه اي فقط واسه يه نفره نه هتلي براي چندين نفره

 • دوشنبه, 17 آبان 1395 ساعت 11:37 ارسال شده توسط *❤✿✿✿( مهتاب )✿✿✿❤*

  اجی ستاره جونم ببخش اگه کم سر میزنم اخه کلی کلاس و کار دارم مدرسه هم امسال نهم خیلی مهم و سخته مدرسه نخبگان هم میرم دیگه بد تره وضعم برای همین کلا کم میام به بزرگی خودت ببخش....
  راستی تو جز این جا و اوم نوم دیگه کجا ها گروه داری؟؟؟؟؟

 • چهارشنبه, 05 آبان 1395 ساعت 17:50 ارسال شده توسط ستاره سر گروه کافه دانش

  بله اجی سوفیا . می تونی عضو شی .
  به کافه دانش خوش اومدی عزیزم .
  فکر کنم بدونی دیگه توی کافه دانش چه فعالیت هایی میشه کرد . پس عزیزم فعال باش


  ممنونم اجی مهتاب گروه تو هم خوبه .بله عزیزم این جا گروه گفتمان منه و یه گروه فر عی دیگه هم دارم که در اوم نوم هستش . منتظر بچه های دیگه هم هستن ‎^_+‎

 • سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 06:25 ارسال شده توسط *❤✿✿✿( مهتاب )✿✿✿❤*

  وای چه مطالب قشنگی. اجی ستاره واقعا گروه خوبی داریا(^_^).

  و یک نکته این جا که گروه گفتمانت هست یعنی باید فقط توش گفتمان بشه و فعالیت ها توی گروه های دیگت که گروه های فرعیت هستن انجام بشه.

 • دوشنبه, 03 آبان 1395 ساعت 18:24 ارسال شده توسط سوفيا

  مي تونم عضو شم؟؟؟؟؟

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.