سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 13:33

ویروس آنفولانزا-4

نمره شما
(11 رای)
میان‌برنامه‌های آنفولانزا در جهت افزایش رشد اطلاعات مردم برای کاهش میزان سرایت این بیماری تهیه شده که همه ساله گریبان عدۀ کثیری از مردم سراسر جهان را می‌گیرد.
از آنجاییکه آنفولانزا یک بیماری عفونی ریوی است، در صورت بروز هریک از علائم، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید. علائم بیماری آنفولانزا: سر درد، تب و لرز ناگهانی (دمای بالاتر از 37.8 درجۀ سانتیگراد)، گلو درد، سرفه، عطسه، آبریزش و گرفتگی بینی، درد عضلانی، خستگی
علائم بیماری شدید تنفسی که در صورت دیده شدن چنین علائمی ممکن است لازم شود که بیمار در مراکز درمانی بستری شود: تب و سرفه، تنگی نفس، تنفس صدادار، خلط خونی، نفس کشیدن بیش از 20 بار در دقیقه در بزرگسالان، دیده شدن غشای خاکستری در گلو، تنگی نفس، اسهال و استفراغ. در این صورت مشخصات بیمار در سامانه نظام مراقبت سندرومیک ثبت می‌شود.
بدلیل اینکه این بیماری از راه‌های دست دادن یا روبوسی کردن با فرد آلوده به ویروس و یا پراکنده شدن بزاق و ترشحات بینی در محیط انتقال پیدا می‌کند، لازم است برای پیش‌گیری از انتقال این بیماری موارد زیر توسط فرد مبتلا به آنفولانزا و اطرافیان وی رعایت شود: شستشوی مداوم دست‌ها، خوردن آب فراوان و مایعات زیاد، واکسیناسیون، خوردن میوۀ فراوان، داشتن حداقل فاصلۀ یک متری بیمار از اطرافیان، رعایت آداب تنفسی و زدن ماسک به دهان و بینی توسط شخص بیمار، در هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان گرفته شود. در فصل شیوع آنفولانزا از دست دادن و روبوسی با سایرین پرهیز کنید. در مکان‌های عمومی از تماس دست با چشم‌ها و دهان خودداری کنید.
شاید ویروس آنفولانزا در دو قدمی شما باشد!

اطلاعات تکميلي

  • تکنیک: سه بعدی کامپیوتری
  • تعداد قسمت: 6
  • کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
  • تهیه شده در: شورای تخصصی سلامت صدا و سیما

رسانه

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.