دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 12:46

ماجراهای خانواده تراپ

نمره شما
(141 رای)
خانم ماریا کوچرا، دختر جوان 18 ساله یتیمی است که به تازگی به صومعۀ نونبرگ پیوسته، اما نمی‌تواند قوانین سختگیرانه و خشک صومعه را تحمل کند. برای همین پس از مدت بسیار کوتاهی از صومعه بیرون آمده و به عنوان معلم سرخانه به خانۀ کاپیتان تراپ منتقل می‌شود.
او قرار است فقط برای 9 ماه، تا زمانیکه «ماریا تراپ»، فرزند ناخوش آقای تراپ که به مدت 2 سال است به بیماری سختی مبتلا و ضعیف شده بهبودی کامل خود را بدست آورد و بتواند به مدرسه برود در آنجا کار کند. آقای فون تراپ، کاپیتان نیروی دریایی است که 7 فرزند دارد. «هدویگ»، دختر مو قهوه‌ای و «روپرت»، پسر مو زرد بزرگترین فرزندان آقای تراپ هستند که در دورۀ دبیرستان تحصیل می‌کنند. «ورنر» با موهای قهوه‌ای پسر کوچکتر خانواده، در کلاس چهارم است. ماریا، دختر مو طلایی 8 ساله و «یوهانا»، دختری با موهای لوله‌ای نارنجی‌رنگ که در کلاس اول درس می‌خواند زیر نظر ماریا کوچرا آموزش می‌بینند. «مارتینا» دختر 5 ساله و «آلگاته» دختر کوچولوی 3 ساله کوچکترین فرزندان خانواده شاگردان دختر جوانی به نام «کلارین» هستند. آنها به همراه خانم «ماتیلدا»، مسئول خانه و «هانس»، خدمتکارشان در خانۀ بزرگی زندگی می‌کنند.
«آگاتا وایتهد» همسر کاپیتان تراپ، در سال 1922 مبتلا به تب مخملک شد و از دنیا رفت. فرزندان آقای تراپ که از سختگیری ارتشی‌وار پدر و عدم محبت کافی از جانب او در وضعیت نامناسب عاطفی به سر می‌برند، از اینکه می‌بینند هر معلمی که به خانه وارد می‌شود بدون توجه کافی به آنها سعی می‌کند موقعیت خود را استحکام بخشد به ستوه آمده و با عصبانیت درونی که از همه آنها در وجودشان به دل گرفته‌اند به آزار و اذیت معلمین می‌پردازند و باعث می‌شوند که هیچ‌کدام از آن معلمان بیش از چند روزی در آن خانه نماند. پیش از اینکه ماریا کوچرا به خانۀ تراپ وارد شود 25 معلم که هرکدام بیش از 2 ماه دوام نیاوردند این مسئولیت را به عهده داشتند؛ اما ماریا با سماجت و علاقۀ فراوان نسبت به کار، نهایتِ تلاش خود را بی‌هیچ چشم‌داشتی می‌کند. او خیلی زود عاشق هر هفت بچۀ خانواده تراپ می‌شود و با اینکه فقط مسئولیت دو تا از بچه‌ها به او سپرده شده اما ناخودآگاه و تنها بخاطر علاقۀ بی‌حدّش در سایر امور مربوط به دیگر بچه‌ها نیز دخالت می‌کند. ماریا و یوهانا که به روح پر از مهر و محبت این معلم جدید پی برده‌اند اولین بچه‌هایی هستند که نه تنها با او ناسازگاری نمی‌کنند، بلکه در هر زمان که می‌توانند همکاری زیادی با معلم خود دارند. ماریا با عشق و محبت قلبی خود، همۀ بچه‌ها را جذب خود می‌کند. حتی آقای فون تراپ که فکر می‌کند عاشق «بارونس» است کم‌کم به عمق وجود ماریا پی می‌برد...
سریال انیمیشن «خانواده تراپ» با کمی تغییرات در داستان اصلی ساخته شده است، اما نام کودکان و آوای موسیقی آن در نسخۀ اصلی کاملاً بر اساس داستان واقعی است. همچنین براساس این داستان چندین فیلم و مجموعۀ تلویزیونی ساخته شده که مشهور‌ترین آن فیلم سینمایی «اشک‌ها و لبخندها» با نام اصلی «آوای موسیقی» The Sound of Music است. داستان خانوادۀ تراپ، براساس خاطرات واقعی ماریا Maria von Trapp ساخته شده است. ماریا هرگز قصد نوشتن چیزی راجع به زندگی خود نداشت. او برای اینکه به یکی از دوستانش ثابت کند که نویسنده خوبی نیست، چند صفحه‌ای از خاطرات خود را می‌نویسد. گرچه او خود نیز از این استعداد ذاتی‌اش غافل بود، چرا که خیلی زود کتاب خاطرات «ماریا آگوستا فون تراپ» Maria Augusta von Trapp که در سال 1949 منتشر شد یکی از پرفروش‌ترین خاطرات دنیا شد.

نظرهای شما (28 نظر)

 • سه شنبه, 05 ارديبهشت 1396 ساعت 23:49 ارسال شده توسط زهرا سادات دهقانی ده ساله از کوهدشت لرستان

  لطفا فیلمها رو بذارید نه داستانشون .ممنونم

 • دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 ساعت 15:03 ارسال شده توسط مریم.شیراز

  با سلام . خسته نباشید. من این فیلم رو خیلی دوست دارم. امکانش هست قسمت های پخش شده رو دانلود کنیم. من 30 سالمه ولی با دختر 5 سالم عاشق این فیلم هستیم

 • دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 ساعت 13:46 ارسال شده توسط ** اوا ** ** جون **

  حتما میام لطیفه جان :)

 • دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 ساعت 12:39 ارسال شده توسط ❤لطیفه❤فـقـط رئــال مـادریـد

  راستی عسل جون اگر عضوم میشه لقب یوهانا رو بردارم؟

 • دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 ساعت 12:39 ارسال شده توسط ❤لطیفه❤فـقـط رئــال مـادریـد

  آوا جون به گروهم سجاد و ساجده هم بیا!!
  خوشحال میشم.:)

 • یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 19:17 ارسال شده توسط ارغوان مقدم 8ساله از شهر مشهد

  سلام لطفا تکرار برنامه ی خانواده تراپ رو پخش کنید چون ساعت 7 امکان دیدن این برنامه عالی رو ندارم و در ضمن خیلی ممنون بابت کارتون های زیبا وعالی تون .

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 23:51 ارسال شده توسط ** اوا ** ** جون **

  من عضو شم عسل خانم گل ؟؟؟؟

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 23:40 ارسال شده توسط علیرضا و ترنم خلجی 11 ساله از خدابنده

  خیلی زیباست .
  ما این سریال رو دوست داریم .
  شبکه نهال از پخش و زمانی که برای این سریال معین کردید ممنونیم .

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 22:10 ارسال شده توسط لطیفه

  سلام عسل جون
  خوبی؟؟؟؟؟؟
  میشه عضو بشم؟؟

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 22:09 ارسال شده توسط لطیفه

  خانم ثنا.....
  اون آناستازیا دوست صمیمی هدویگ هستش

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.