اپلیکیشن شبکه نهال
دریافت نسخه اندروید

ترانه‌های اتل متل

ترانه‌های اتل متل یکی از چهار فصل میان برنامه‌های موزیکال ساخته شده برای خردسالان و کودکان است.

معرفی برنامه

مجموعۀ میان برنامه‌های موزیکال شامل چهار سری موزیکال انیمیشنی است که هر چهار سری آن به کارگردانی پروین تجوید می‌باشد.

سری اول، ترانه‌های اتل متل، مربوط به اشعار محمد حاجی‌حسینی در 13 قسمت 4 تا 5 دقیقه‌ای است. برخی از عناوین این سری: وفای به عهد، امانت داری، راستگویی، ورزش، نظم و انضباط و... است. این فصل در سال 1378 با انیمیت مجتبی پرنده غیبی تولید شده است.

سری دوم، مجموعه اشعاری آموزنده از سپیده ذهنی در مورد ایران شناسی است. این فصل شامل 13 قسمت 7 دقیقه‌ای می‌باشد. برخی از عناوین این سری: مشهد، گیلان، برف، ایران، درخت و... . این فصل در سال 1380 تولید شده است. مجتبی پرنده غیبی و محمدرضا کاشف قسمت‌های این فصل را انیمیت کرده اند.

آهنگساز این 26 قسمت سعید ذهنی است.

ترانه‌های علی کوچولو اشعار اسدالله شعبانی است که سومین سری از این مجموعه می‌باشد. این سری در سال 1382 در 15 قسمت 5 دقیقه‌ای تولید شده است. برخی از عناوین این فصل: بی بی و عروسک، دوست من، علی کوچولو یه طوطی داشت، پیراهن پر ستاره، علی کوچولو به شهر رفت، علی کوچولو درختی کاشت و... . چند قسمت از این فصل به کارگردانی میترا عبدی است، انیماتورهای این فصل مجتبی پرنده غیبی، سعید جلالیه و آهنگساز آن سعید شایان است.

سری چهارم با نام ترانه های حسنی، اشعار چندین شاعر از شعرای به نام کودک است، مثل: شکوه قاسم نیا، اسدالله شعبانی، آزاده آشیان، م.آزاد، مریم معصومی و... این سری در سال 1392 در 26 قسمت 10 دقیقه‌ای ساخته شده است. مجتبی پرنده غیبی انیماتور، نیما کامکار و پیام آزادی آهنگسازان این سری هستند. برخی از عناوین این فصل: حسنی و اشی مشی، حسنی دیگه گریه نکرد، جوجۀ ناز حسنی، حسنی و دزد، حسنی با کفش پاره، حسنی چه مهربونه، و...

  • کارگردان:پروین تجوید
  • انیماتور:مجتبی پرنده غیبی، محمدرضا کاشف، سعید جلالیه
  • موسیقی:سعید ذهنی، سعید شایان، نیما کامکار و پیام آزادی
  • تکنیک:دو بعدی
  • کشور سازنده:جمهوری اسلامی ایران
  • سال ساخت:1378، 1380، 1382 و 1392
  • تهیه شده در:مرکز پویانمایی صبا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها