اپلیکیشن شبکه نهال
دریافت نسخه اندروید

مثل نامه

مثل نامه

تهیه‌کننده:

رضا تقدسی

کارگردان:

مهدی حیدریان

نویسنده:

مهدی حیدریان، نیوشا صدر، گلرخ الوان، مریم بهاری، شهرام حیدریان

مثل‌نامه نگاهی به حکایت‌های کهن ایرانی دارد و متون منظوم و منثور را به زبان تصویر درآورده است. این مجموعه با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی، هربار یک ضرب‌المثل را با زبانی شیرین بهانه داستان خود می‌کند.

معرفی برنامه

هر قسمت قصه‌ای را بیان می‌کند و در دل هر قصه به ضرب‌المثلی مناسب و ارزشمند اشاره دارد که در حقیقت اساس قصه بر پایه همین ضرب‌المثل است. هر قصه برای خود دارای شخصیت‌ها و قهرمانانی است که با شکل و روایت قصه‌های دیگر متفاوت است. در این مجموعه هر داستان توسط دو پرنده شانه‌به‌سر و زاغو برای مخاطب روایت می‌شود.

نکته شیرین دیگری که در تماشای «مثل‌نامه» به رخ کشیده می‌شود، جلوه‌های موسیقایی و استفاده از ترانه‌های شیرین ایرانی است. فضاسازی آن بر اساس نقاشی‌های مینیاتوری ایرانی شکل‌گرفته که به ایرانی بودن این اثر بسیار کمک کرده است.

مجموعه مثل‌نامه در سال 1397 در دو فصل؛ فصل اول 150 قسمت 12 دقیقه‌ای و فصل دوم 14 قسمت 12 دقیقه‌ای با تکنیک کات اوت کامپیوتری با متحرک‌سازی هاجر افتخاری، نغمه شهرآشوب، افروز خجسته‌بند، مریم واحدی، حامد بخشی و به آهنگسازی سید حامد سادات کیائی در مرکز پویانمایی صبا در کشور ایران تولیدشده است. مجری طرح این مجموعه موسسه فرهنگی هنری حور است.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها