اپلیکیشن شبکه نهال
دریافت نسخه اندروید

سینمایی عاشورائیان- مسلم ابن عقیل

تهیه‌کننده:

ناهید صمدی امین

کارگردان:

ناهید صمدی امین

مسلم بن عقیل، پسر عمو و نمایندۀ امام حسین علیه‌السلام، بنا به دعوت مردم کوفه از امام حسین علیه‌السلام، به این شهر عزیمت می‌کند تا از مردم این کوفه بیعت بگیرد. حامیان خلیفه، یزید را از ناتوانی «نعمان»، حاکم کوفه، مطلع کرده و یزید، عبیدالله بن زیاد را به این شهر می‌فرستد. مردم کوفه به تصور اینکه او امام حسین علیه‌السلام است از او استقبال می‌کنند.

معرفی برنامه

عبیدالله، بیعت‌کنندگان امام حسین علیه‌السلام را تهدید کرده و به دیدن یکی از ایشان به نام «هانی» می‌رود. به مسلم، که در خانه هانی به سر می‌برد، پیشنهاد می‌شود عبیدالله را بکشد ولی او حرمت مهمان را نگاه داشته و دست بر شمشیر نمی‌برد. مردی به ازای دریافت سکه جای مسلم را به عبیدالله گزارش می‌دهد و هانی دستگیر می‌شود. مردم کوفه به همراه مسلم برای آزادی هانی قیام می‌کنند. عبیدالله با پول و تهدید مردم کوفه را می‌ترساند و با شایعه سپاه شام، مردم از اطراف مسلم پراکنده شده و او تنها می‌ماند. مسلم نگران امام است تا او را از بیعت‌شکنی مردم کوفه با خبر کند. پیرزنی به او پناه می‌دهد ولی پسر پیرزن جای مسلم را فاش کرده و مسلم بن عقیل به دستور ابن زیاد از بام دارالعماره به پایین انداخته شده و شهید می‌شود.

فیلم سینمای عاشورائیان- مسلم ابن عقیل(ع) در سال 1386 با تکنیک دو بعدی به مدت 1 ساعت و 15 دقیقه‌ در کشور جمهوری اسلامی ایران در مرکز پویانمایی صبا برای گروه سنی کودک تهیه و تولید شده است.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها