اپلیکیشن شبکه نهال
دریافت نسخه اندروید

دنیای‌ آبی

دنیای‌ آبی

کارگردان:

مهدی خرمیان، حمید محمدی مهدی خرمیان

نویسنده:

مهناز راوند

در محله‌ای در زیر دریا، حیواناتی در همسایگی هم زندگی می‌کنند، حیواناتی مثل گوسفند، گوزن، گربه، سگ، الاغ، مرغ، گاو و روباه که همه باله دارند و شنا می‌کنند. در هر قسمت از این مجموعه برای هر کدام از شخصیت‌ها مشکلی پیش می‌آید که همگی در جهت رفع آن مشکل تلاش می‌کنند شخصیت اصلی داستان "گوسفند ماهی" است که به همراه برادر کوچک و دوستش به نام "خر ماهی" ماجراها و مشکلاتی برایشان بوجود می‌آید و با کمک یکدیگر تلاش می‌کنند آنها را برطرف کنند و تجربه و مهارت‌هایی در کنار هم بدست می‌آورند. دیگر ویژگی‌هایی که او در این راستا به دست می‌آورد توانایی مشاهده و ایجاد خلاقیت جهت فعالیت‌های گروهی است.

معرفی برنامه

محیط زندگی این حیوانات تلفیقی از زندگی در جنگل و دریا می‌باشد که موقعیت تازه و بدیعی می‌آفریند. حیوانات این جنگل ضمن دریایی بودن، خصوصیاتی از حیوانات همنوع خود در خشکی را حفظ کرده‌اند. در این محله، پارک و مدرسه و یک بقالی و خانه‌ی حیوانات محل وجود دارد که داستان‌ها در آنجا اتفاق می‌افتد و ماجراهای هر قسمت مستقل از سایر قسمت‌ها است.

مجموعه «دنیای آبی» 52 قسمت است که از این تعداد 26 قسمت 10 دقیقه‌ای در شبکه نهال قابل پخش می‌باشد. این مجموعه در سال 1400 با انیماتوری سید جواد حسینی، جواد ابطحی، بهار پورحسین، بهار صفارا، سپیده نوروزی، زهرا کاوه با تکنیک کات اوت کامپیوتری و به آهنگسازی آرمین رهبر در کشور جمهوری اسلامی ایران در مرکز پویانمایی صبا برای گروه کودک تهیه شده است.