اپلیکیشن شبکه نهال
دریافت نسخه اندروید

نیلو و فلندی

نیلو و فلندی

تهیه‌کننده:

Takaji Matsudo, Kôichi Motohashi, Junzô Nakajima,...

کارگردان:

Yoshio Kuroda

نویسنده:

Akira Matsushima, Michio Satô, Ryûzô Nakanishi, Shun'ichi Yukimuro, Takayuki Kase, Toyohiro Andô, Tsunehisa Ito, Yoshiaki Yoshida, Yukiko Takayama

نیلو پسر مهربانی است که هر روز همراه با سگ وفادارش فلندی در کار شیرفروشی به پدربزرگ کمک می‌کند.

معرفی برنامه

نیلو که همراه پدربزرگ فقیرش زندگی می‌کند در 2 سالگی مادرش را از دست داده است. نیلو در کار شیرفروشی به پدربزرگ کمک می‌کند. در این میان سگی را پیدا کرده که مورد ضرب و شتم بسیار قرار گرفته بود. نیلو سگ را از خطر مرگ نجات می‌دهد و او را نزد خود نگه می‌دارد. فروشندۀ دوره‌گردی که ظاهراً صاحب اصلی سگ بوده و او را رها کرده بود، آنها را تعقیب می‌کند. او تصمیم دارد دوباره فلندی (با نام اصلی پاتراش) را بدست آورد و از او کار بکشد. اما نیلو هرطور هست فلندی را از دست دوره‌گرد می‌رهاند. فلندی در کنار نیلو معنی آزادی را درک می‌کند و شاد و خوشحال در کارها به او و پدربزرگش کمک می‌کند.

نیلو در فکر شغل مناسبی برای آینده‌اش است او تصمیم دارد کشاورز شود، اما وقتی نقاشی را می‌بیند که در حال کشیدن نقاشی از طبیعت است، از این کار لذت می‌برد و تصمیمش عوض می‌شود. نیلو که در کشیدن نقاشی استعداد زیادی دارد از این به بعد با دقت بیشتری به اطرافش نگاه می‌کند و تصاویر زیادی را در خیالش رسم می‌کند. آثار «روبَنس» نقاش معروف، در کلیسای شهری که نزدیک روستای آنهاست نگه‌داری می‌شود و نیلو شیفتۀ آن نقاشی‌هاست. نیلو پسری است که با داشتن فقر بسیار برای بدست آوردن آرزوهایش نهایت تلاش خود را می‌کند و با وجود بد رفتاری‌هایی که از سایر روستاییان و بخصوص پدرِ صمیمی‌ترین دوستش آلیس می‌بیند دست از هدف خود برنداشته و برای رسیدن به آن پیش می‌رود.

«نیلو و فلندی» با نام اصلی Flanders no Inu و نام انگلیسی A Dog of Flanders بر اساس یک رُمان انگلیسی از ماریا لوئیز رمه Maria Louise de la Ramée که در 1872 نوشته شده بود، در 52 قسمت توسط شرکت ژاپنی نیپون تولید شده و از این تعداد 41 قسمت آن دوبله و آمادۀ پخش است. این داستانِ بسیار غم‌انگیزکه در کشور بلژیک اتفاق می‌افتد، در نسخۀ فارسی آن تعدیل شده و از غمگینی آن کمی کاسته شده است.

یک مجسمه کوچک از نیلو و فلندی در حومۀ شهر آنتورپ بنا شده است.

یک تدوین سینمایی 93 دقیقه‌ای در 1997 نیز از این داستان تهیه شده است.

 

  • انیماتور: Akemi ôta, Hayao Miyazaki, Johji Manabe, Kazuo Iimura, Masako Sugawara, Michiyo Sakurai, Noboru Takano, Noriseki Yonekawa, Takahashi Nobuya, Tsukasa Tannai
  • موسیقی: Takeo Watanabe
  • تکنیک: سل انیمیشن
  • تعداد قسمت: 41
  • مدت: 22 دقیقه‌ای
  • کشور سازنده: محصول مشترک ژاپن و آمریکا
  • سال ساخت: 1975
  • شرکت سازنده: استودیو انیمیشن نیپون Nippon Animation

 

دانلود قسمت های نیلو و فلندی (جدول پخش)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها