اپلیکیشن شبکه نهال
دریافت نسخه اندروید

سینمایی نبرد خلیج فارس

سینمایی نبرد خلیج فارس

تهیه‌کننده:

فرهاد عظیما، سید وحید فرزادفر

کارگردان:

فرهاد عظیما

نویسنده:

فرهاد عظیما

انیمیشن زیبای سه بعدی نبرد خلیج فارس روایت چند واقعه مستند از نبرد هوایی جنگنده‌های ایرانی با هواپیماهای آمریکایی در جریان دفاع‌ مقدس است.

معرفی برنامه

داستان این اثر نبردی میان نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در آینده به تصویر می‌کشد که با حمله آمریکا به تأسیسات اتمی ایران آغاز می‌شود و داستان فیلم در خلیج فارس اتفاق می‌افتد که در آن گوشه‌ای از قدرت نظامی ایران به نمایش گذاشته شده‌است. قهرمان این داستان، فردی به نام فرمانده قاسم است که از شخصیت قاسم سلیمانی الهام گرفته‌است. این اثر، برنده جشنواره فیلم عمار و نامزد بهترین کارگردانی در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شده‌است.

این انیمیشن به قسمتی از رویارویی نیروی دریایی ایران با ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس می‌پردازد. که هواپیماهای ایران با استفاده از جنگ نامتقارن دریایی، ناوگان کلاسیک آمریکا را در خلیج فارس زمین‌گیر می‌کند. این انیمیشن براساس فیلمنامه‌‌ای از سلسله خاطرات سرتیپ خلبان صدرالله جاویدکیا نوشته شده است.

این فیلم به مدت 1 ساعت و 29 دقیقه در سال 1396 در کشور جمهوری اسلامی ایران، گروه انیمیشن فاطمه‌الزهرا (س) و به متحرک‌سازی شخصیت‌ها، سعید بهرامی با تکنیک سه بعدی کامپیوتری برای گروه سنی کودک تولید شده است.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها