اپلیکیشن شبکه نهال
دریافت نسخه اندروید

افسانه آرش

افسانه آرش

کارگردان:

عليرضا کاويان راد

نویسنده:

محمد رضا يوسفی

آرش در فضای جنگ بين ايران و توران توسط خرداد وخورشيد بزرگ می‌شود و از کودکی، توانايی و شجاعت خود را در عرصه­‌های گوناگون به اثبات می­‌رساند. پادشاه افراسياب، پادشاه توران، مرز ميان ايران و توران را به رها کردن تيری وا می­‌گذارد. تير را در نهايت آرش پرتاب می‌کند که در ناباوری تا آن سوی جيحون می‌رود و بر تنه درخت گردويی می‌نشيند و...

معرفی برنامه

آرش پسری هوشمند، جسور و بی ادعا است که در فضای جنگ زير نظر پدرش خرداد و پهلوان پيريار بزرگ می‌شود و در این راه علاوه ‌بر توانايی بدنی، به ارزش‌های اخلاقی و صفات وارسته دست می‌يابد. او حتی از اين که برای برآوردن خواستۀ مردمان دو سرزمين جان خود را بدهد ترسی ندارد.
فيلمنامۀ اين سريال بر اساس ذهنيات نويسنده است و البته اشراف او بر تاريخ باستان و شخصيت‌های تاريخی ايران، به او کمک زيادی کرده است.
ماجراهای اين مجموعه به گونه­‌ای در هم تنيده و سلسله‌وار است که مخاطب را درطول مجموعه همواره همراه می‌سازد. در ساخت اين مجموعه که بيش از دو سال به طول انجاميده بيشتر از بيست هنرمند کارکرده و همگی تلاش کرده‌اند تا کاراکترها و فضاهای بيشمار آن، با هنرمندی خاصی از تنوع و جذابيت برخوردار شوند.

این مجموعه در 26 قسمت 15 دقیقه‌ای با تکنیک دو بعدی در مرکز پویانمایی صبا جمهوری اسلامی ایران برای گروه سنی کودک تولید شده است